Ptáky jsme zde v Ortézii vždy považovali za posvátné pro jejich schopnost létat, která jim dává možnost cestovat do jiných světů. Věřili jsme, že tímto způsobem mohou cestovat nejen mezi světy pozemskými, ale také mezi světy duchovními. Bílá holubice byla tradičně považována za posla nebes, zatímco černí havrani byly ptáci pekla.

Situace se změnila s vynálezem prvního létacího stroje. Nikomu se nepodařilo s ním odcestovat do jiných duchovních světů, ale naši duchovní stále tvrdí, že to možné je a ti, kdo to popírají, byly nazváni kacíři.

Posvátné létání tak bylo umožněno i vybraným lidem. Těm dostatečně bohatým, kteří si mohli nechat létací stroj postavit, nebo těm dostatečně šikovným, kteří si tento stroj dokázali vyrobit sami. Majitelé létacích strojů vytvořili Ligu Posvátných a dožadují se svých privilegií. Představitelům Církve se to nelíbí, neboť dosud to byla právě Církev, kdo rozhodoval o všech duchovních záležitostech, a v Lize Posvátných spatřuje nepříjemného konkurenta. Vyskytlo se také několik záhadných úmrtí majitelů létacích strojů. Liga Posvátných se domnívá, že za nimi stojí Církev, ale netroufla si ji veřejně obvinit. Církev je příliš mocná. Mezi Ligou a Církví tak roste napětí.

Reklamy